W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Terapia psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Terapia logopedyczna

Zajęcia ogólnorozwojowe

Terapia ręki

Trening Umiejętności Społecznych

Trening koncentracji

Obserwacja w przedszkolu

Nauka czytania

DLACZEGO NASZ GABINET?

;

Indywidualne podejście

;

Wykwalifikowana kadra

;

Komfortowy gabinet

;

Szeroka oferta

Terapia Malucha to miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Naszym priorytetem jest zapewnienie Maluchom szerokiej i kompleksowej opieki specjalistów. Zapewniamy pomoc psychologiczną, logopedyczną, konsultacje. Wydajemy opinie, diagnozujemy i prowadzimy obserwacje. Jednym zdaniem –  wspomagamy Maluszki w prawidłowym rozwoju.

Terapia Malucha to również miejsce dla rodziców, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie dziecka. Razem pomagamy rozwiązać problemy w zachowaniu, szukając przyczyn i najlepszych metod wychowawczych.

Jesteśmy otwarci na zapewnienie szerokiej opieki poza gabinetem. Prowadzimy obserwacje w placówkach przedszkolnych. Pomagamy w wyborze odpowiednich zajęć dla dziecka a także przedszkola, które będzie odpowiednio dostosowane do jego potrzeb.

JAK PRACUJEMY?

TERAPIA Z DZIECKIEM

Naszym priorytetem jest dobro i komfort dziecka. Zależy nam, by każdy Maluch czuł sie u nas bezpiecznie i był w pełni zaopiekowany. Nie stosujemy dyrektywnych form terapii, szanujemy potrzeby i prawa dziecka. Głęboko wierzymy w to, że można z sukcesem prowadzić terapię i rozwijać umiejętności bez nakazów, zakazów i trudnych ćwiczeń.

Rodzicielstwo bliskości, porozumienie bez przemocy, terapia zabawą, podążanie za potrzebami dziecka – to dla nas najlepszy kierunek wspomagania rozwoju, bez względu na zaburzenia.

Na początku pracy opracowujemy plan terapeutyczny indywidualnie dostosowany do potrzeb dziecka. Lubimy pracować Zespołowo, do tego zespołu zapraszamy również Rodzica, by wspólnymi siłami pomóc Maluszkowi.

Pracujemy długoterminowo (niektóre dzieci są pod naszą opieką już 4 lata) oraz krótkoterminowo. Lubimy także współpracować ze żłobkiem/przedszkolem/szkołą i z każdym miejscem, w którym przebywa nasz podopieczny. Wspólna praca przynosi najlepsze efekty.

Nie mamy sztywnych zasad w pracy. Jednym zdaniem – podążamy za dzieckiem, a nie każemy dziecku się przystosować.

Czas spędzony w naszym gabinecie ma być dla dziecka przyjemnością, a nie karą.

KONSULTACJE Z RODZICAMI

Wiemy, że wizyta u psychologa dla wielu rodziców jest ostatecznością. Nie jest to łatwe, gdy trzeba opowiadać o swoim dziecku. Rozumiemy to, dlatego dbamy o atmosferę zaufania i akceptacji. Nie oceniamy i nie nakazujemy. To rodzic decyduje o tym, jak chce by wyglądała konsultacja. Jedna osoba chce się po prostu wygadać, druga chce uzyskać konkretne wskazówki a trzecia pragnie zrozumienia i pokierowania. Podążamy za tymi potrzebami. Jesteśmy dla Ciebie.

Bycie rodzicem to najtrudniejsza rola życiowa, dlatego chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wspierać każdego kto tego potrzebuje.

Chętnie pomożemy Tobie ustalić strategie postępowania, wspólnie wprowadzimy nowe nawyki i zasady zachowania. Razem zastanowimy się, co warto zmienić, a co zaakceptować i przede wszystkim, jak mądrze wspierać rozwój swojego Maluszka.

Konsultacje równiez opierają się na nurcie rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Zadbamy o Ciebie i pomożemy Ci być wystarczająco dobrym rodzicem.

NASZ GABINET

Zapraszamy do naszego gabinetu terapeutycznego, który mieści się w samym centrum Gdyni. W budynku znajduje się winda, poczekalnia, kącik zabaw, toaleta.

Dbamy o to, by gabinet był bezpieczną i przyjazną przestrzenią dla każdego dziecka. Oprócz specjalistycznych pomocy terapeutycznych znajdują się w nim także zabawki, piłki, misie  i inne drobiazgi, które uwielbiają dzieci. Dzięki temu każdy Maluszek czuje się u nas swobodnie.