Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna dziecka

Terapia psychologiczna dla dzieci to specjalistyczna forma wsparcia skierowana do najmłodszych, której celem jest pomoc w radzeniu sobie z różnorodnymi trudnościami emocjonalnymi, społecznymi i behawioralnymi. Ponadto pomaga dzieciom rozwinąć ważne umiejętności takie jak pewność siebie, asertywność, uważność czy umiejętność radzenia sobie ze stresem.

W naszym gabinecie wierzymy, że każde dziecko zasługuje na zrozumienie, akceptację i profesjonalną pomoc, aby mogło rozwijać się w harmonijny sposób.

Terapia psychologiczna to nie tylko oddziaływania skierowane do dziecka. To również wsparcie rodzica. Rodzic bardzo często jest włączany w zajęcia. Ponadto otrzymuje zalecenia lub wskazówki do wykorzytania w domu. Dzięki wspólnej pracy psychologa i rodzica, dziecko może rozwinąć swój potencjał i poradzić sobie z trudnościami.

Psycholog dziecięcy - terapia

Dlaczego terapia psychologiczna jest ważna?

Dzieci, podobnie jak dorośli, mogą doświadczać problemów emocjonalnych, takich jak lęki, depresja, trudności w relacjach z rówieśnikami czy problemy w szkole. Często dzieci nie potrafią wyrazić swoich uczuć słowami, dlatego ważne jest, aby miały przestrzeń, w której mogą czuć się bezpieczne i zrozumiane. Spotkania z psychologiem pomagają im odkryć i zrozumieć swoje emocje, rozwijać umiejętności radzenia sobie z trudnościami oraz budować zdrowe relacje.

Terapia psychologiczna jest również niezbędna w przypadku zaburzeń rozwoju, zaburzeń nastroju, nerwic, lęków lub innych trudności na tle psychologicznym. Dziecko, dzięki regularnym spotkaniom ma szansę wyrównać deficyty oraz zbudować swoje zasoby.

Spotkania z psychologiem to również świetny sposób na rozwój potencjału dziecka. Dzięki terapii dziecko może jeszcze lepiej wykorzystywać swoje mocne strony oraz nauczy się radzić sobie z presją i stresem dnia codziennego. Psycholog może wyposażyć dziecko w umiejętności, które będą jego zasobami w dorosłym życiu.

 

Jak wygląda terapia psychologiczna dziecka?

Przed rozpczęciem terapii Rodzic spotyka się z psychologiem na konsultacji psychologicznej. Jest to pierwsze spotkanie i poznanie problemu. Psycholog ustala formę wsparcia (czasami jest to terapia a czasami tylko zalecenia) oraz omawia wszelkie szczegóły.

Terapia psychologiczna to cykliczne spotkania z dzieckiem. Wspólnie ustalany jest stały termin spotkań, na przykład w czwartki o 16:00. Jest to godzina zarezerwowana dla dziecka.

Psycholog dobiera formy i metody terapeutyczne do potrzeb dziecka. W naszym gabinecie nie używamy dyrektywnych form. Nie zmuszamy dzieci do zajęć, a ich uśmiech i dobre samopoczucie to nasz priorytet! Bardzo często spotkania mają formę zabawy, rozmowy i odpowiednich ćwiczeń.

W trakcie trwania terapii psycholog utrzymuje stały kontakt z rodzicem. Jest on włączany do działań terapeutycznych i na bieżąco informowany o postępach. Bardzo często również rodzic ma swoje zadania do zrealizowania. Dzięki temu cały proces przebiega szybciej i skuteczniej.

Czas trwania terapii jest dostosowany do potrzeb. Terapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. 

Kto prowadzi terapię psychologiczną?

Terapia psychologiczna dla dziecka w Gdyni  prowadzona jest przez wykwalifikowanych psychologów dziecięcych. Najwyższej klasy specjaliści to dla nas priorytet! Ważne jest nie tylko doświadczenie ale przede wszystkim pasja i miłość do dzieci. Maluszki szybko wyczuwają niemiłą atmosferę, dlatego nasi terapeuci mają pogodne usposobienie. Uśmiech na twarzy to najlepsze zachęcenie do zajęć 🙂

Terapia psychologiczna dla dziecka Gdynia - dodatkowe informacje

E

Cena terapii psychologicznej dziecka – 160 zł / za spotkanie

E

Terapia rozpoczynana jest po konsultacji psychologicznej (lub po kilku konsultacjach).

E

Na pierwszym spotkaniu ustalany jest stały termin spotkań, na przykład w czwartki o 16:00.

E

Terapia może mieć formę krótko lub długoterminowego wsparcia (od kilku miesiecy do kilku lat)

E

Metody terapeutyczne dobierane są indywidualnie do potrzeb dziecka.

E

Psycholog jest w stałym kontakcie z rodzicem. Rodzic włączany jest w cały proces terapeutyczny dziecka.

Terapia psychologiczna - masz pytania? Napisz do nas:

14 + 2 =