Terapia Malucha to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Pragniemy wspierać rodzinę z każdej strony – dlatego tworzymy zarówno gabinet stacjonarny, jak i świat wirtualny.

Jesteśmy Zespołem specjalistów z dziedziny logopedii i psychologii dziecięcej. Dzielimy się swoją wiedzą w jednym celu – chcemy polepszyć jakość życia dzieci i rodziców. W swojej pracy kierujemy się podstawową zasadą – uśmiech dziecka to dla nas priorytet! Dlatego nie znajdziesz tutaj dyrektywnych form terapii, artykułów wspierających surowe wychowanie, ani zalecenia do kar i ostrego dyscyplinowania.

Z pewnością jednak poczujesz, że szacunek do potrzeb dziecka to główna wartość, którą się kierujemy.

NASZA MISJA I CEL

Swoim działaniem, pragniemy dodać trochę światła w życiu dzieci z trudnościami w rozwoju oraz wspierać rodziców w codziennych trudach wychowawczych.

Prowadząc gabinet Terapii Malucha, chcemy odczarować potoczne rozumienie pomocy psychologicznej i logopedycznej. Terapia wcale nie musi wiązać się z płaczem i przymuszaniem dziecka. Wcale nie musi oznaczać przykrego obowiązku do wypełnienia. Może być ciekawą formą spędzenia czasu, zabawą która rozwija, a gabinet może kojarzyć się z ciepłem i bezpieczeństwem. I co najważniejsze, taka forma terapii podnosi jej skuteczność!

Konsultacje z psychologiem również nie muszą oznaczać przykrej i wstydliwej wizyty. Rodzice nie muszą jej traktować jako ostateczność. Dajemy poczucie akceptacji i swobodnej rozmowy. Konsultacje z psychologiem mogą inspirować, dawać siłę i nowe spojrzenie na rodzicielstwo.

PSST… z Waszych opinii wiemy, że to odczarowanie idzie nam dobrze 🙂

Pisząc artykuły eksperckie, pragniemy szerzyć wiedzę na temat świadomego rodzicielstwa opartego na bliskości i wzajemnym szacunku do potrzeb.

Naszą misją jest wspieranie Maluchów w rozwoju, szanując ich indywidualność i potrzeby. Swoim działaniem pragniemy zapewniać kompleksowe wsparcie Rodzicom, bez oceniania i nakazywania.

Bliskość, szacunek, potrzeby, emocje i edukacja – tak można ująć nasze wartości i kierunek działania <3

 

Jak to wszystko się zaczęło?  Na początku był mały gabinet psychologiczny w centrum Gdyni. Stworzony przez psychologa dziecięcego Annę Kańciurzewską. Każde działanie w gabinecie kierowane było pasją i chęcia pomocy Maluszkom. Dzieci uwielbiały i nadal uwielbiają do nas przychodzić, a kalendarz konsultacji pęka do dzisiaj w szwach. Z czasem Zespół się rozrastał i dzięki temu mogliśmy zapewnić naszym podopiecznym kompleksową pomoc w wielu różnych dziedzinach.

Jednak co zrobić, jeśli z Naszej pomocy chcieli skorzystać rodzice z całej Polski i z zagranicy, a nie tylko z Gdyni? Nie mieliśmy wyboru 🙂 Do naszej oferty dodaliśmy konsultacje on-line, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I wcale nas to nie dziwi, bo bez wychodzenia z domu, można porozmawiać z psychologiem o wszystkich watpliwościach związanych z zachowaniem i rozwojem dziecka.

Równolegle coraz bardziej angażowaliśmy się w pisanie artykułów i prowadzenie profili społecznościowych, na których dzieliliśmy się swoją wiedzą. Wiemy, jak ważne jest edukowanie rodziców i nauczycieli. Szerzenie idei świadomego rodzicielstwa do dziś pozostaje naszym ulubionym zadaniem.

Z całych dotychczasowych doświadczeń i wiedzy zrodził się pomysł na sklep z pomocami dla dzieci. Mamy ten komfort, że dostępne w naszym sklepie ebooki, karty pracy i inne zabawki edukacyjne tworzymy od podstaw, całkowicie po swojemu. Nie uznajemy kompromisów. Każdy produkt dla dziecka musi spełniać nasze oczekiwania – rozwijać szacunek do potrzeb i indywidualność Maluszka. Dzięki temu przekazujemy w ręce rodziców i dzieci, produkt, w który wierzymy <3

To nasza historia… i mamy nadzieję, że wkrótce dopiszemy jeszcze wiele wątków 🙂